Edale - FL5

AUTO AUTO

Bezpośredni napęd serwomotorowy

Niezależne napędy serwomotorowe stacji drukującej oraz transportu wstęgi zapewniają wysoką precyzję, kontrolę i jakość. Technologia „Shaftless” pozwoliła konstruktorom Edale dostosować osiągi maszyny do ciągle rosnących potrzeb klientów, dostarczając pełną kontrolę naprężeń i perfekcyjne pasowanie dla bardzo szerokiego zakresu podłoży.

Technologia UNIPRINT

Unikalna technologia Edale UNIPRINT gwarantuje optymalną i niezachwianą geometrię zespołu drukującego, niezależnie od rozmiaru cylindra drukowego. Utrzymywanie optymalnych zależności między aniloksem, cylindrem drukowym i cylindrem dociskowym pozwala maszynom Edale utrzymać doskonałą jakość druku i wierne odwzorowanie rastra, zarówno przy cylindrze Z 64 , jak i Z 192. Technologia ta pozwoliła w pełni wyeliminować problem paskowania na maszynach Edale.

Technologia GEARLESS IMPRESSION

Technologia Edale „Gearless Impression” sprawia, że otrzymujemy bezkonkurencyjną elastyczność w kwestii podłoża, bez potrzeby dodatkowej regulacji. Technologia ta zapewnia niezmiennie wysoką jakość druku i wydajność, począwszy od najcieńszych folii PET (od 12 mikronów) , aż po karton (do 450 mikronów).

Sztanca rotacyjna

Kaseta sztancy rotacyjnej może być w stała lub w formie „Quick Change”, umożliwiając szybką zmianę cylindra magnetycznego. Sztanca rotacyjna oferuje wyższą prędkość, co jest bardzo istotne przy dłuższych nakładach i stanowi alternatywę dla sztancy płaskiej.

Sztanca płaska FDC-510

Sztanca płaska FDC-510 to urządzenie wyróżniające się pracą w jednej linii z prasą fleksograficzną oraz szerokim zakresem możliwości, pozwalając na cięcie, bigowanie, aplikowanie tłoczeń w alfabecie Braille’a, usuwanie odpadu w jednym przebiegu. Wszystko to w połączeniu z bardzo niskim kosztem narzędzi dla sztancy płaskiej powoduje, że FDC-510 to unierwsalne rozwiązanie w kwestii obróbki tektury.

Arkuszowanie i sztaplowanie

Sztanca rotacyjna może pracować z inną prędkością niż prędkość wstęgi, co umożliwia arkuszowanie wstęgi na dowolny format, niezależnie od rozmiaru używanych cylindrów drukowych. Stół odbierający arkusze układa je w stosy i pozwala usuwać małe i duże ilości, bez ingerencji w proces drukowania.

System AiiR

System AiiR to w pełni zautomatyzowany proces nafarbienia, docisku cylindra drukowego oraz wzdłużnego i poprzecznego pasowania do registra, kontrolowane kamerami AVT.
Oprogramowanie sterujące zostało napisane od początku przez inżynierów Edale, a 5 dodatkowych napędów na każdej sekcji drukującej zapewnia pełną automatyzację i najwyższą jakość druku, przy ograniczeniu odpadu, co znacząco redukuje koszty produkcji.

Krótki przeplot wstęgi

Przemyślana konstrukcja sekcji drukującej pozwoliła zredukować długość przeplotu wstęgi do zaledwie 1,85 m na sekcję! Oznacza to minimalną ilość odpadu, a maksymalną wydajność podczas przygotowania i w trakcie pracy maszyny.

Specyfikacja maszyny

ModelEdale - FL5
Szerokość wstęgi430 mm, 510 mm
Szerokość druku420 mm, 500 mm
Długość raportu8” - 24” (203,2 - 609,6 mm)
Prędkość mechaniczna5-200 m/min
Średnica roli na odwijaku i nawijaku1500 mm
Zakres podłoży12-600 mic
Zdalne wsparcie i diagnostykaw standardzie
Pasowanie wstępnew standardzie